Rosnąca popularność suplementów diety daje do myślenia. Czy uleganie tak ślepo zapewnieniom producentów ma sens? Większość reklam dotyczy właśnie suplementów. Dlatego Polacy kupują ich bardzo dużo. Zdecydowanie za dużo, gdyż zdrowe osoby właściwie nie potrzebują żadnej suplementacji.
Wystarczy normalna, czyli różnorodna dieta, oparta w dużej mierze na produktach sezonowych, takich jak warzywa i owoce, lecz zawierająca też mięso i ryby. Dzięki takiemu sposobowi odżywiania, nie nabawimy się niedoborów składników mineralnych i witamin. Jednak czasami oczywiście suplementy są potrzebne. Może być tak, że warzywa czy owoce, są przygotowywane w taki sposób, który ogranicza dostarczanie do naszego organizmu pełnowartościowych składników. Poza tym, uprawy są nawożone, środki ochrony roślin itd. wpływają negatywnie na wartość odżywczą produktów.
Nie każdy też ma czas czy ochotę na codzienne gotowanie w domu. Taki styl życia może wymusić konieczność wspomagania się suplementami, lecz oczywiście w rozsądny sposób, po szczegółowym przeanalizowaniu ich składu.

Previous post Dieta dla mięśni
Next post Wsparcie lekarza dietetyka