Sposób odżywiania, jaki wybieramy, wiele wnosi do naszego życia. To między innymi od niego zależy nasze zdrowie, witalność i dobre samopoczucie. Dieta ma znaczenie także przy budowaniu mięśni. Niektóre produkty stanowią świetne wspomaganie przy kształtowaniu umięśnionej sylwetki.
Aby wytworzyć mięśnie, aplikujemy naszemu ciału regularny trening na siłowni. Nie powinniśmy jednak zapominać o naturalnym wspomagaczu dla organizmu, jaką może być żywność. Wprowadzając do codziennej diety wybrane składniki, dostarczymy organizmowi to, czego potrzebuje akurat przy budowaniu naszych mięśni.
Do diety powinniśmy wprowadzić produkty, które są naturalnym źródłem białka: pierś z kurczaka czy całe jaja. Pierś z kurczaka można przyrządzać na wiele interesujących sposobów, więc szybko nie wprowadzi monotonni do diety. Z kolei jaja są nie tylko cennym źródłem białka, ale także witamin, cynku czy żelaza. Warto sięgnąć także po kasze owsiane, czy komosę ryżową. Ta ostatnia dostarcza aminokwasy egzogenne, jest świetnym źródłem białka i węglowodanów.

Previous post Suplementy diety: co to takiego.
Next post Suplementy diety – jak je stosować