Budowanie muskulatury wymaga wprowadzenia zmian do swojego sposobu żywienia. Dieta na masę to właściwe proporcje białek oraz węglowodanów.
Ile jeść?
Dieta na masę wymaga spożywania od pięciu do sześciu posiłków dziennie. Posiłki spożywane rano i do południa powinny zawierać dominującą ilość produktów bogatych w węglowodany. Dzięki temu nasz organizm jest w stanie uzyskać odpowiednią porcję energii koniecznej do podejmowania wysiłku fizycznego. Posiłki popołudniowe i wieczorne to coraz większa ilość białka. Dostarcza ono aminokwasów będących budulcem tkanki mięśniowej. Nadwyżka aminokwasów to możliwość zwiększenia objętości mięśni. Posiłek jedzony na kolację powinien być całkowicie złożony z produktów białkowych.
Suplementacja na masę
Stosowanie diety warto wspomóc odpowiednio dobranymi odżywkami. Jeśli w czasie przerwy w pracy lub przed wyjściem na siłownię nie mamy czasu na przygotowywanie posiłku, warto postawić na suplementy. Stosujemy gainery, które zawierają znakomity zestaw węglowodanów prostych i złożonych oraz aminokwasy.

Previous post Dla kogo dedykowane są suplementy diety?
Next post Chrom jako suplement diety