Budowanie masy mięśniowej wymaga systematycznych treningów oraz odpowiedniej diety. Możemy samodzielnie przygotowywać posiłki, które dostarczą nam niezbędnej porcji białka oraz węglowodanów. Dzięki nim zyskamy budulec dla mięśni oraz energię do ćwiczeń.
Co jeść?
W diecie na masę nie może zabraknąć produktów bogatych w białko. Poleca się spożywanie nawet sześciu posiłków dziennie, aby pokryć zapotrzebowanie na cenne składniki pomagające budować masę. Białko znajdziemy przede wszystkim w produktach mlecznych, rybach oraz mięsie kurczaka czy indyka. Rezygnujemy z tłustych mięs, aby zapewnić organizmowi większą ilość białka, a nie tłuszczu, który nie buduje mięśni. Ponadto dieta powinna być bogata w węglowodany, które spożywamy głównie rano. Stawiamy na węglowodany złożone, które dostarczą energii przez cały dzień. Znajdziemy je chociażby w produktach pełnoziarnistych.
Suplementy w diecie
Dieta na masę wymaga jedzenia częstych posiłków, które nie zawsze mamy czas przygotować. w specjalistycznych sklepach znajdziemy odżywki na bazie węglowodanów i białka, które mogą zastąpić nam niektóre posiłki.

Previous post Wizyta u dietetyka
Next post Suplementy diety – czym są i czemu zawdzięczają swą rosnącą popularność?