Sportowy szczególnie muszą zwraca uwagę na to, jak skomponowana jest ich codzienna dieta. Zapotrzebowanie na niektóre substancje, u osób wyczynowo uprawiających sport, jest inne niż u innych osób.
Niektórych składników należy przyjmować więcej. Witaminy i minerały są wypłukiwane, wydalane wraz z potem, konieczne jest więc uzupełnienie ich na bieżąco. Sportowcy mają obecnie do dyspozycji szeroki wybór specjalnie z myślą on och przygotowanych preparatów. Mogą to być napoje, zawierające cenne elektrolity. Ważną substancją dla każdego sportowca jest też białko. Ma one ogromne znaczenie dla wszystkich, lecz w przypadku sportowców, którzy na co dzień zużywają mnóstwo energii, odgrywa ono nieocenioną rolę. Dobrze jest więc oprócz zrównoważonej diety, stosować także dodatkowe uzupełnianie białka.
Dobrym pomysłem będzie np. spożywanie batonów proteinowych. Tylko warto uważać na to, by nie dać się nabrać na podróbki. Prawdziwy baton tego typu nie może zawierać mnóstwa substancji słodzących, utwardzonych tłuszczów itd.

Previous post Suplementy diety –ich nadmiar szkodzi
Next post Dieta sportowca – w jakie składniki musi być bogata