Szczególnie niepolecane jest sięganie po suplementy bez konsultacji z lekarzem. Co prawda nie są to leki, ale to może oznaczać, że są groźniejsze – nie zostały tak szczegółowo przebadane. Dlatego należy sięgać tylko po produkty renomowanych producentów.
Witamina A – na piękny wygląd!
Witaminy mają niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia. Niedobór niektórych może się niekorzystnie odbić na funkcjonowaniu naszego organizmu, na pogorszeniu samopoczucia, a nawet wyglądu. Szczególne znaczenie w tym przypadku ma też witamina A.
Dlaczego witamina A jest ważna
Witamina A jest odpowiedzialna za szereg procesów. Wygląd skóry, włosów i paznokci świadczy o stanie naszego zdrowia. Jeśli mamy za mało witaminy A, od razu staje się to widoczne. Ziemista cera, słabsze włosy, rozdwajające się paznokcie, mniejsza odporność, ciągłe uczucie zmęczenia. Dlatego konieczne jest zadbanie, by tej cennej sytuacji było wystarczająco dużo w produktach, które przyjmujemy. Trzeba też pamiętać, że prawidłowa dieta zapewni wystarczające ilości witaminy A. przedawkowanie witamin może tak samo groźne, jak ich niedobór.

Previous post Jaka dieta najlepsza?
Next post Dieta sportowca – na co zwracać uwagę