Środki uzupełniające dietę dostępne powszechnie w sprzedaży posiadają różnego rodzaju składniki, które mają na celu wspomaganie równowagi zdrowotnej naszego organizmu. Jednym z takich składników jest ekstrakt z zielonej herbaty, który posiada wiele korzyści dla zdrowia.
Suplementy zawierające zieloną herbatę pomagają w zapobieganiu chorób krążenia, a nawet nowotworowych. Swoje właściwości suplementy te zawdzięczają obecności flawonoidów – EGCG, przeciwutleniaczy działających pozytywnie na nasz organizm.
Na zieloną herbatę powinny zwrócić uwagę osoby, które walczą z nadwagą. Świetnie sprawdza się ona jako suplement wspomagający odchudzanie, bowiem zawiera katechiny, które w połączeniu z inuliną regulują metabolizm i zwiększają spalanie tłuszczy, wpływając tym samym na spadek masy ciała.
Suplementy diety z zieloną herbatą polecane są również osobom, które są zestresowane i przemęczone nadmierną pracą oraz osobom o obniżonym samopoczuciu, u których takie suplementy pomagają w odzyskaniu sił witalnych. Może więc warto zamienić zwykłą herbatę na zieloną.

Previous post Czy warto stosować suplementy diety?
Next post Dieta przed i po treningowa