Sięganie po suplementy diety jest obecnie bardzo powszechną praktyką. Niestety, niekoniecznie ma to pozytywny wydźwięk. Takie eksperymentowanie na swoim organizmie może w niektórych przypadkach przynieść więcej szkody niż pożytku.
Suplementy nie są lekami, a przez niektórych traktowane są jako lek na różne dolegliwości. Ponadto, stosownie tych preparatów w nadmiarze, może prowadzić do nadpodaży witamin w organizmie. Pamiętajmy bowiem, że właściwie wszystkie pokarmy, jakie przyjmujemy, dostarczają nam jakichś substancji odżywczych, w tym także witamin. Bardzo rzadko zdarza się sytuacja, że czyjaś dieta zupełnie pozbawiona jest warzyw i owoców. Nawet codzienne spożywanie na obiad ziemniaków dostarcza już jakąś dawkę witamin i minerałów. Dlatego zdrowa i zrównoważona dieta jest wystarczająca.
Są jednak sytuacje, że konieczne jest wspomaganie swojego organizmu, np. w okresie walki z infekcją czy też innych sytuacjach. Często kobiety w ciąży czy karmiące muszą przyjmować kwas foliowy. To są uzasadnione przypadki, nie można zaś stosować suplementów zamiast warzyw czy owoców.

Previous post Kiedy należy stosować suplementy diety
Next post Wizyta u dietetyka jak wygląda ?