Suplementy diety stają się coraz powszechniej dostępne, właściwe można je sprzedawać, reklamować i przyjmować bez żadnej kontroli. Tymczasem niewiele osób sobie zdaje sprawę, że nie są one tożsame z lekami i nie można traktować ich jako remedium na poważne dolegliwości.
Suplementy nie wyleczą choroby, mogą co najwyżej wspomagać organizm w budowaniu odporności. Nie muszą być też one przetestowane i sprawdzone pod kątem swojego działania. Może się więc okazać, że nawet przyjmując je zgodnie z zaleceniami, nie odczujemy żadnego skutku. Dlatego warto sięgać po produkty renomowanych producentów, uważne czytać skład i najlepiej – skonsultować swoją decyzję z lekarzem. Może on nam zasugerować, że dany suplement będzie przydatny, a inny nie, w zależności od tego, czy badania wykazują niedobory jakieś substancji.
Niektóre osoby są bardziej narażone na niedobory, wtedy dobrze jest zdecydować się na takie uzupełnienie diety. Nie można ich jednak stosować jako substytutu i zamiast zadbać o to, co codziennie jemy, urozmaicić dietę, sięgać po suplement.

Previous post Suplementy diety – stosuj je z głową
Next post Dieta siłacza