Wielu osobom dieta kojarzy się tylko i wyłącznie z głodem i narzuconymi odgórnie potrawami. Dlatego niewiele z nich decyduje się na zmianę swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych.
Dieta powinna uwzględniać indywidualne preferencje żywieniowe. Każdy posiłek musi być odpowiednio skomponowany i powinien zawierać odpowiednią ilość różnych składników odżywczych.
Decydując się na dietę, warto zastanowić się nad zastosowaniem odpowiednich suplementów diety. W specjalnych sklepach oraz aptekach znajdziemy środki ,których celem jest pomoc w spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Do tych, które uznawane są za najbardziej naturalne zalicza się między innymi tabletki zawierające wyciąg z zielonej herbaty. Przyspieszają one przemianę materii, ale nie załatwią za nas całego procesu odchudzania. Niezbędne jest bowiem nie tylko zmienienie nawyków żywieniowych i ograniczenie spożywania słodyczy, ale także włączenie do planu dnia codzienego aktywności fizycznej. Tylko takie ukierunkowane działanie daje nam szanse na powodzenie.

Previous post Warto skonsultować się z dietetykiem
Next post Dieta sportowca – w co musi być bogata