Zbliża się lato, a co za tym idzie, okres, gdy przyjdzie przyoblec kostium kąpielowy i wystawić na spojrzenia innych mankamenty sylwetki. To już ostatni dzwonek, by wdrożyć plan, który pomoże nadać ciału wymarzony kształt.
Podstawą odchudzania nie jest, jak się przyjęło, głodówka, ale odpowiednio dobrana dieta połączona z systematycznymi ćwiczeniami. Te dwa elementy muszą ze sobą współgrać, nawet najbardziej wymyślna dieta nie będzie skuteczna, jeśli nie będzie towarzyszył jej wysiłek fizyczny. Czasami jednak zdarza się, że to za mało i trzeba wspomóc się dodatkowo odpowiednimi suplementami. W jaki sposób działają na organizm i czy są naprawdę skuteczne?
Specjaliści podkreślają, że łykanie tabletek nie zastąpi diety i treningów, a suplementy mogą jedynie wspomóc ten proces. Wybierając preparat, warto sięgnąć po taki, który zawiera sprzężony kwas linolowy, czyli CLA, lub L-karnitynę. Pierwszy wspomaga szybkie spalanie istniejącej tkanki tłuszczowej, drugi zmniejsza wchłanianie tłuszczu. Warto włączyć w dietę produkty będące bogatym źródłem błonnika.

Previous post Wzmocnij organizm odpowiednią dietą!
Next post Niebezpieczeństwa związane z zażywaniem suplementów diety