Niegdyś suplementy diety stosowane przez sportowców uważane były za sterydy. Jednak już nie wzbudzają one w nas tak niepokojących emocji. Przyjmowanie suplementów diety jest utożsamiane z dbałością o zdrowie. Należy podkreślić, że nigdy nie miały one nic wspólnego ze sterydami. Są produkowane całkowicie legalnie. Mogą być przyjmowane zarówno przez osoby, które sport uprawiają w sposób amatorski, ale również przez profesjonalistów. W chwili obecnej na rynku znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju suplementów. Wśród nich są te bogate w witaminy, pierwiastki oraz makroelementy. Są one bardzo pomocne, jeśli chcemy osiągać lepsze wyniki i rozwijać się.
Jeśli sięgamy po suplementy diety to, powinniśmy pamiętać o tym, żeby stosować się do zaleceń dotyczących sposobu ich przyjmowania. Nie możemy przekraczać dziennych dawek.
Suplementy mają za zadanie tworzyć tkankę mięśniową, spalać tłuszcz. Jednak w nadmiarze mogą one doprowadzić do poważnych skutków ubocznych. Najczęściej pojawiającą się konsekwencją wynikającą z nadużywania suplementów diety jest niewydolność organizmu. Pojawić się mogą silne skurcze mięśnie, a nasze nerki mogą przestać funkcjonować w sposób prawidłowy.

Previous post Składniki suplementów diety
Next post Nowoczesne metody dietetyczne